Забава

Аутфит на Ким Кардашијан од кој би поцрвенела Белата куќа

Ако замислиме сценарио во кое Канје Вест станува претседател на Америка, една од најдобрите сцени би била онаа во која Ким Кардашијан шета низ Белата куќа во кожен зелен комбинезон, пишуваат странските медиуми.

Не можете да станете модна икона ако времето го диктира она што го носите. Ким Кардашијан демонстрираше целосна рамнодушност кон температура од 32 степени и влагата од 40 проценти во Калифорнија кога се појави во тесен кожен комбинезони и кожни чизми.

Чизмите што ги носеше беа од модната линија на нејзиниот сопруг Канје Вест -Yeezy, а во раката носеше чантата на Хермес Кели, која чини околу 25.000 долари.

Доколку Канје Вест победи на претседателските избори, Ким би била главен советник во ланецот советници, а сопственикот на „Тесла“, Елон Маск, би станал потпретседател.

Поврзани вести

Необични таленти на познатите личности

user2

Том Хенкс ја напушта болницата, сопругата засега, останува

Колку ќе заработува Меган доколку се врати во Suits

Што ќе ви донесе претстојниот ретрограден Меркур?

Елена Даскалова

Викторија Бекам банкротирала

Кристина Денесовска

Нејмар мора да оди на суд – го навредувал бисексуалното момче на мајка си

Влатко Зорба