Забава МАГАЗИН

Авион слета на автопат полн со автомобили во Канада (ВИДЕО)

Пилотот на мал авион „Пајпер Чироки“ слета на автопат кај Квебек Сити, Канада, иако во моментот кога атерирал имало значителен број автомобили, јавува канадскиот „Си-Би-Си“.

Пилотот на „Пајперот“ ги повикал пожарникарите во Квебек Сити и им рекол дека ќе слета на автопатот на неколку милји од локалниот аеродром.

„Прв пат гледам авион да слетува на автопатот … Освен во филмовите“, рече Жан-Пол Дост, кој ја гледал спектакуларната сцена од блискиот паркинг.

Авионот принудно слетал заради дефект, а на автопатот имало десетици возила, но никој не е повреден.

Поврзани вести

Џеси Џеј стави точка на медиумските гласини околу Ченинг Татум

Кристина Денесовска

Ако предолго кашлате, ризикувате да предизвикате внатрешни повреди

Елена Даскалова

Заспијте со помош на розови шумови

Се жени Марјан Стојановски (ФОТО)

Елена Даскалова

Бруклин Бекам „заглавен“ во Америка

Ким Кардашијан го купи и шеширот на Мајкл Џексон на аукција (ФОТО)

Елена Даскалова