Забава

Биковиќ: Да го поддржиме нашиот народ во Косово

Актерот и продуцент Милош Биковиќ повика на Твитер да се купуваат производи од Косово.

Тој на својот профил на Твитер го поздрави отворањето на првата српска онлајн продавница наречена „Купи од Космет“ и ги повика граѓаните на Косово да го поддржат купувањето на овие производи.

„Ајде да ги поддржиме нашите луѓе во Космет. Нека секој купи нешто од тука и ние да направивме нешто заедно за нашата земја “, рече Биковиќ.

Интернет-продавницата „Купи од Космет“ започна да работи пред два дена и беше отворена со цел понуда на производи од Косово на домашниот и странскиот пазар на Интернет.

Иницијатори на оваа идеја се Хуманитарната организација „Косово Морава“ и Иницијативата „Дигитална Србија“, а проектот беше поддржан и од Кабинетот за Косово и Метохија, пренесува „Косовска онлајн“.

Можете да најдете голем број на различни производи на страницата: од органска храна, облека, икони, ракотворби, па сè до накит и книги.

Поврзани вести

Оскари 2020: Доминација на „Паразит“, дебакл на „Irishman“

Кристина Денесовска

„Викторијас Сикрет“ потпиша договор со првата “раскошна“ манекенка

user2

Вељко Ражнатовиќ следните 8 недели ќе ги мине овде (ФОТО)

Хороскопски знаци кои глумат нешто што не се пред нов партнер

Елена Даскалова

Децата на Бред Пит се загрижени за него

Влатко Зорба

Џесика Бил роди дете среде скандалот со прељубата на Џастин

Влатко Зорба