Забава

Били Ајлиш објавува документарец за својот живот

Тинејџерската ѕвезда Били Ајлиш најави документарен филм за својот живот по име The World’s a Little Blurry, кој ќе ја има својата премиера во февруари следната година, поточно во 2021 година.

Покрај премиерата на кино, приказната за животот на осумнаесетгодишната ѕвезда и добитничка на Греми ќе биде прикажана и на платформата за стриминг AppleTV +.

Таа во моментов е една од петте најслушани женски изведувачи на платформите за стриминг, а во јануари годинава успеа да стане најмладиот уметник кој ги освои сите водечки категории на Греми наградите – Песна на годината, Плоча на годината, Албум на годината и Најдобар млад уметник на годината.

 

Поврзани вести

На бендот Београдски синдикат им забраниле влез во Црна Гора

Кристина Денесовска

Не им верувајте на секој збор: 6 хороскопски знаци кои најдобро лажат

Stefanija Kuzmanovska

Кира Најтли: Папараците толку ме полудеа што им реков дека ќе убијам еден од нив

user2

Ѕвездата на „Mythbusters“, Грант Имахара почина на 49-годишна возраст

Чендлер е во врска со водителката Моли Хурвитц

Групата Hurricane донира 4 милиони динари на фондацијата на Новак Ѓоковиќ