Забава

Британската влада спонзорира секс-клуб на другарка на Кејт Мидлтон

Ема Сајл, пријателка од школските клупи на војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон, е сопственичка на ексклузивен лондонски секс клуб, кој според британските таблоиди, е делумно финансиран од парите на даночните обврзници.

Овој секс-клуб се вика „Killing Kittens“ и е всушност наменет за „сексуалната елита“ – и е познат по оргии преку апликацијата Zoom, или „зооргии“, како што се нарекуваат. Сексуалните забави се прилагодија и на новата ситуација во светот, поради пандемијата на коронавирус, но уште поинтересно е што бизнисот на пријателката на Кејт е делумно финансиран од британската влада. Ова практично значи дека е финансирано од британскиот народ.

Клубот претходно подразбираше собири во станови и викендици, пред забавите да се префрлат на Интернет. Судејќи според пишувањето на „Дејли мејл“, се работи за свингерски забави какви што гледаме на филмови – сите се голи, но маскирани, а при слаба осветленост, сè може да се случи.

Клубот, исто така, нуди работилници за апсолутно сите теми – од уметноста на стриптизот до вовед во BDSM.

Од почетокот на пандемијата, бројот на членови на онлајн форумот „Killing Kittens“ се зголеми за 300 проценти. И кога „Killing Kittens“ се префрли на секс-забавите преку Интернет, британската влада го поддржа овој пример на дигитализација.

Овој месец беше откриено дека компанијата на Ема Сајл добила заем од 170.000 фунти од „Фондот за иднината“ за да се изврши транзицијата во компанија за „глобална технологија за секс“ – поточно, државниот фонд го финансира развојот на нова апликација и социјална мрежа за возрасни .

Заемот треба да се врати во рок од три години, но доколку не се исплати, тој се пренесува на сопственост, што значи дека британската влада ќе има удел во сексуалната индустрија. За Ема Сајл, тоа е ас во ракавот и очигледно има намера да го искористи, бидејќи „никогаш не ни сонувала дека Борис Џонсон може да биде нејзини партнер за спиење“.

View this post on Instagram

We are looking forward to another great Insta Live with KK's Emma Sayle on Wednesday at 9pm. This time she will be talking to psychologist Emma Kenny. Emma is a psychologist, TV presenter, writer and expert media commentator, and is now recognised as one of the UK’s leading TV psychological experts. She is perhaps best known for her role as resident psychologist on ITV’s This Morning where, during the viewer phone-in segment of the show, she provides expert advice on a whole range of sensitive issues. Emma has also emerged as a fan favourite for her presenting roles on true crime programmes – most notably Britain’s Darkest Taboos on the Crime & Investigation Channel. A regular voice on the airwaves, Emma provides expert opinion on many radio stations, including BBC Radio, Heart, Magic and also runs a mental health hour with Iain Dale on LBC. Emma has featured on popular podcasts including Russell Brand’s Under the Skin and True Geordie. ​Emma is BBC Radio 1s resident Life hack expert and also presents on Scala radio with Chris Rogers on their classical music shows. Contributing regularly to editorial for publications including Grazia and Cosmopolitan, Emma’s weekly column and On the Couch therapy sessions are a popular feature in Closer magazine. In her corporate work, Emma is a highly sought-after authority, overseeing large PR campaigns and providing expert research for some of the world’s biggest brands, including Huggies, BT and Disney. ​Emma is registered with the British Psychological Society and the British Association for Counselling and Psychotherapy and runs private sessions from her therapy clinic in Manchester. Emma is the founder of Appy the health and wellbeing social media app. Twitter: @emmakennytv Insta: @emmakennytv TV and Radio, @thismorning resident Psychologist, @closer-weekly column, @bbcradio1 Lifehacks expert @Scala radiouk , founder of @appywellbeing Website: www.weareappy.com #emmakenny #wearekk #psychology #sexualpsychology #killingkittens #kittenandproud #wearekk

A post shared by Killing Kittens (@killingkittens_) on

Многумина се прашуваат дали е барем соодветно британската влада да финансира секс-забави и оргии, но Ема Сајл истакнува дека иако сите секогаш зборуваат за забави, тие се само врв на ледениот брег и дека ова е сериозна работа.

„Парите нема да бидат искористени за финансирање на секс-забавите, но ќе бидат инвестиција во дигиталната технологија за секс, така што компанијата „Killing Kittens“ може да одговара на гигантите на оваа индустрија, како што е „Match.com“, рече Сајл.

Сајл и Кејт Мидлтон заедно оделе на училиште, а потоа продолжиле да се дружат. Ова, се разбира, ја воведе Војвотката во незгодна ситуација во неколку наврати откако Сајл ја започна компанијата.

Нејзините забави се платформа каде жените треба да го имаат главниот збор, така што едно од правилата е дека не можат да присуствуваат сингл мажи, туку само сингл жени или парови, а за мажите е забрането да им пристапуваат на жени што не ги знаат. Покрај тоа, дамите избираат овде. Сето ова со остриги и шампањ.

Поврзани вести

Шест хороскопски знаци кои имаат среќа во љубовта

Овие личности се опседнати со теории на заговор

Ален Делон се враќа на големиот екран

Влатко Зорба

Ричард Гир стана татко на 71 година

Влатко Зорба

Како Мадона по којзнае кој пат им ја затвори устата на мажите?

Влатко Зорба

Публиката бара Амбер Херд да биде отпуштена од „Аквамен 2“

Елена Даскалова