Забава

Брук Шилдс: Потребна е смелост да го покажете своето тело на 55-годишна возраст (ФОТО)

Кога Брук Шилдс објави фотографија во бикини на својот Инстаграм профил, нејзините фанови беа воодушевени од тоа како изгледа оваа жена.

Но, иако актерката и модел и многу помлади колешки можат да и завидат на нејзината совршена фигура, таа призна дека и требало многу храброст за да го покаже своето тело на 55-годишна возраст.

„Ги носев оние големи костуми за капење кои требаше да имаат што повеќе ткаенина“, изјави Шилдс за „Пипл“.

„Моите ќерки ми рекоа дека е смешно. Работи на кои никогаш не би се фокусирала во мојот живот. Имам 55 години и можам да кажам: „Чекај малку, жените во педесеттите години сè уште не се готови“.

„Ако сте на таа возраст, особено ако сте актерка, тоа е како да сте ја имале својата кариера, па сега можете да се опуштите, но мислам дека штотуку почнувам“, додаде таа.

Актерката тврди дека кога растела, не размислувала толку многу за своето тело, бидејќи за време на нејзината манекенска кариера, таа претежно се наоѓаше на насловните страници на магазините каде што беше важно како изгледа лицето, а не телото. Сепак, сега со помош на деца и тренери се заљубила во своето тело, па не се двоуми да го покаже тоа.

„Никогаш не сум била слаб. Отсекогаш сум била спортски тип, што значи дека не се вклопувате во големината на примерокот“, објасни таа. „Моите ќерки велат дека сум заоблена… Ги гледам како слават и учам од нив“.

Секако, таа редовно работи на своето тело.

„Летово тренирав секој ден“, изјави Брук за странските медиуми.

„Некако ја освоив самодовербата. Но, кога позирам, сепак ќе внимавам на прав агол и осветлување“, заклучила актерката за медиумите.

Поврзани вести

Какви љубовни промени носат последните три месеци од 2019 за хороскопските знаци?

user2

Хари и Меган ги разнежнија фановите со една фотографија

Влатко Зорба

Синот на Синди Крафорд има психички проблеми и не сака да се соочи со нив

Кристина Денесовска

Вест влезе во војна со семејството Кардашијан

Влатко Зорба

Познат инфектолог објасни зошто основните училишта треба да работат, а средните да бидат затворени

Берта Китинска

БИК: Годишен хороскоп за 2020 година

Елена Даскалова