Забава

Деруло со палка за голф му ги скрши забите на Вил Смит (ВИДЕО)

Музичарот Џејсон Деруло случајно му скрши заб на својот пријател актерот Вил Смит за време на игра за голф, кога замавна со палка, а видеото за кратко време заработи милиони прегледи.

Музичарот Џејсон Деруло, кој е еден од фаворитите на „ТикТок“, му се придружи Вил Смит на снимањето на видеата. Тој објави клип во кој игра голф со актерот и му го крши забот, што предизвика бурни реакции на Интернет.

Имено, ова е видео од хумористичен карактер, кое Џејсон често го објавува на Инстаграм, само овој пат го засили тимот.

На почетокот, Вил му објаснува на Деруло како да ја држи палката за време на игра, а потоа Џејсон замавна наназад и му скрши заб, по што актерот падна на земја.

Вил набрзо му враќа и ја удира топката директно кон музичарот, со цел да се „одмазди“.

Поврзани вести

Лепа Брена мора да најде пари до крајот на септември за да купи јахта

Александар Петровски

Се огласи Богдана од болница: Додека сите слават во вилата Ражнатовиќ, еве како се чувствува таа

Stefanija Kuzmanovska

Били Ајлиш турнејата ја започна со желба за подигнување на свеста за прифаќање на своето тело

Се снима нова серија за британското кралско семејство

Елена Даскалова

Норт Вест ја доби на подарок јакната на Мајкл Џексон (ФОТО)

Елена Даскалова

Атиџе го заслужува целото внимание кое го добива

Елена Даскалова