Забава

Џеј Ло и Алекс Родригез не мируваат за време на изолацијата: Пронајдоа забавен начин за вежбање

Џенифер Лопез и нејзиниот вереник се познати по љубовта кон вежбањето и активното живеење. Не е тајна дека, покрај добрите гени, тие можат да им се заблагодарат и на нивните цврсти тела за бруталната серија вежби што ги прават редовно.

Но, поради изолацијата, нивните тренинзи се преселија од салата во нивниот двор, а во последното видео потврдија дека ви требаат само неколку работи за да си поминете одлично и да се забавувате.

„Ова е потсетник за колку забава можете да имате со луѓето што ги сакате … Само со палка, ракавица и неколку топки“, напиша Алекс, заклучувајќи дека се смееле и вежбале во исто време.

Покрај тоа, тој испрати силна порака до сите.

„Сите ние треба да се грижиме за себе, ментално и физички и треба да го почитуваме здравјето и благосостојбата на другите. Во време кога луѓето треба да останат одвоени, сепак можеме да најдеме други начини да се чувствуваме заедништво“, истакна тој.

„Најдете начин да вежбате и да го намалите стресот“, рече тој на крајот.

View this post on Instagram

No Opening Day. No Sunday Night Baseball. . No sell-out crowds. No seventh-inning stretch rendition of “Take Me Out to the Ballgame.” . No problem! Since we can’t go out to the ballgame right now, we had it here. . Yesterday was our Saturday Game of the Week. ⚾️ We hit, we threw, we played catch, we caught ground balls and pop flies. We laughed. We exercised. It's a reminder of how much fun you can have with people you love … with just a bat, glove and few balls. . This time off has reminded me how important it is to slow down and spend time with family. In my case, that means playing board games, embarrassing yourself at TikTok, trying to cook, and dressing up. 😀 . Yesterday was also a valuable lesson on the importance of social connection. We all need to take care of ourselves, mentally and physically, and also be respectful of the health and well-being of others. At a time when people need to stay apart, we can still find other ways to feel togetherness. . Find ways to exercise. Find ways to reduce stress. Find ways to stay in touch with those you can’t be with in person right now. Stay connected, and most importantly, stay safe!

A post shared by Alex Rodriguez (@arod) on

Поврзани вести

Че Гевара: го викаа „Миризливиот“ , а жените го обожаваа

user2

Леди Гага зборуваше искрено за своето ментално здравје, суицидалните мисли и самоповредувањата

Најскапата новогодишна елка на светот чини речиси 14 милиони евра (ФОТО)

Елена Даскалова

Дали Хари има можност за наследство на круната по повлекувањето?

Били Ајлиш откри дека песната за Бонд веќе е напишана

Елена Даскалова

Елба: Пандемијата е одговор на планетата Земја на сите злодела што и ги прават луѓето

Влатко Зорба