Забава

Џејда Пинкет Смит во своето шоу кажа дека го изневерувала својот сопруг со 21-година помлад рапер

Холивуд деновиве е потресен од афера, која се појави на виделина по долго време, а таа е помеѓу парот Вил Смит и Џејда Пинкет Смит, кои драматично се спротивставија на американската јавност и признаа сè, иако првично ја демантираа целата приказна.

Имено, 48-годишната Џејда ги потврди во своето шоу „Red Table Talk“ гласините дека имала афера со 27-годишниот рапер Аугуст Алсин додека била во брак со Вил. Така, еден од најмоќните парови во шоу-бизнис индустријата призна дека тие минале низ тежок период пред четири години, а Вил признал дека е убеден дека нивниот брак завршил и дека воопшто не сакал да разговара со сопругата.

Вил изјави дека Аугуст влегол во нивните животи кога нивниот брак се распаѓал.

„Јас завршив со тебе. Сакавме развод. Размислував како да се направимесреќни едни со други, можевме дазавршиме. Не бев сигурен дека некогаш повторно ќе разговарам со вас. Чудо е, некои работи што треба да ги поминеш“, рече Вил.

View this post on Instagram

In an interview with The Breakfast Club’s Angela Yee, Alsina addressed rumours that he had had a relationship with Pinkett-Smith, saying her relationship with Will Smith had become open. “I actually sat down with Will [Smith] and had a conversation due to the transformation from their marriage to life partnership,” he said. “He gave me his blessing.” Alsina allegedly became acquainted with Pinkett-Smith in 2015 after being introduced by her son Jaden. “I totally gave myself to that relationship for years of my life, and I truly and really, really, deeply loved and have a ton of love for her,” he said. “I devoted myself to it. I gave my full self to it. So much so that I can die right now, and be OK knowing that I fully gave myself to somebody … Some people never get that in this lifetime." Alsina told Yee that leaving the relationship “butchered” him. “It almost killed me. Not almost. It did—it pushed me into being another person,” he said. “It broke me down … It probably will be the hardest thing I ever had to experience in this lifetime.” (Watch our previous posts for the video)

A post shared by Somidraztalk Media (@somidraztalk) on

„Како што одминуваше времето, влегов во некаква мешаница. Аугуст веројатно се обиде да комуницира и видов дека тој сака да добие дозвола за нешто да се случи затоа што бевме разделени и не живеевме заедно“, додаде Џејда.

Двојката реши да зборува за сè јавно, откако Аугуст откри сè во едно од интервјуата со Анџела Jи.

„Јас, всушност, седнав со Вил и разговарав за нивниот брак, кој всушност стана животно партнерство. И тој ми го даде својот благослов. Јас целосно се предадов на врската со Џејда низ неколкуте години од мојот живот, навистина чувствувам длабока и силна љубов кон неа. Се посветив на тоа, предавајќи се целосно на неа. Можам да умрам сега и би умрел со фактот дека навистина се предадов на некого “, шокираше Аугуст со својата исповед.

Јавноста остана без зборови после тоа затоа што сите беа убедени дека Вил и Џејда имаат еден од најстабилните бракови во Холивуд, а некои на социјалните медиуми изразија надеж дека Вил ја изневерува Џејда со неговата колешка Маргот Роби, со кого глуми во филмовите „Фокус“. и „Одбор за самоубиство“.

Познатото дуо е едно од најдолговечните холивудски парови, и иако долгорочниот брак докажува колку се сакаат едни со други, имаше многу гласини дека Џејда и Вил се свингери и дека поминале низ неколку темни фази од нивната врска, што очигледно ја потврдува оваа приказна.

Двојката има 18-годишна ќерка и 21-годишен син, Џејден. Покрај неговите две биолошки деца, Вил од првиот брак со Шери Зампино има и 26-годишен син, Треј.

Поврзани вести

Кејт Бекинсејл добивала смртни закани

Влатко Зорба

Најчестите лаги на прељубниците

Кристина Денесовска

Пишување дневник – пат до мир и среќа

Елена Даскалова

Познати личности чии профили ќе ви ја направат изолацијата позабавна

Кети Пери и Орландо Блум ја откажаа венчавката поради коронавирус

Влатко Зорба

Кајли Џенер и Тревис Скот повторно заедно?