Забава

Џенифер и Бред донираа по милион долари на Здружението за човекови права

Бред Пит реши да ги „следи чекорите“ на неговата поранешна сопруга Џенифер Анистон. Како и таа, актерот донираше милион американски долари на здружението за човекови права „Color of Change“.

Потсетуваме, Џенифер ја донираше истата сума како Бред минатата недела, откако се вознемири поради убиството на Џорџ Флојд.

„Бред навистина се вклучи во донирањето заради Џен и рече дека сака да донира толку пари колку и таа“, изјави извор за „Мирор“, додавајќи: „Тој отиде на протестите оваа недела и беше во нејзината куќа следниот ден. Обајцата се многу страсни и сакаат да помогнат колку што можат“.

Поврзани вести

Балашевиќ со отворено писмо до Северина: Песната што ми ја украде е лична

user2

Бред Пит фотографиран со нова девојка, за првпат по разводот со Анџелина: Која е фаталната Германка? (фото)

Никола Поповски

Крис Еванс конечно се огласи за фотографијата со половиот орган

Влатко Зорба

Малата Чикаго Вест прослави втор роденден, Мики и Мини главна тема на забавата

Елена Даскалова

Хајди Клум и сопругот се тестираа на коронавирусот

Што се случува со фустаните на ѕвездите по Оскарите?

Елена Даскалова