Забава

Џорџина покажа колку е флексибилна и доби скоро два милиони лајкови (ФОТО)

Џорџина Родригез објави фотографија на својот Инстаграм профил каде прави шпага. Вереницата на Роналдо покажа колку е флексибилна, а фотографијата заработи скоро два милиони лајкови.

Џорџина посветува многу внимание на своето тело и редовно вежба, а неодамна призна дека се срамела да вежба заедно со Роналдо.

„Отпрвин ми беше срам да вежбам со Кристијано, во истиот простор. Јас вежбав дома, кога тој одеше на тренинзи во клубот, за да можеме да поминеме повеќе време заедно кога тој ќе се врати“, изјави таа за магазинот Women Health, на чијашто насловна позираше во долна облека.

Сепак, ова се смени за време на карантинот.

„Со текот на времето, тоа чувство исчезна и сега сакам да вежбам со него. Тој стана мојата најголема инспирација и мотивација“, рече Џорџина.

Поврзани вести

Претераното онлајн-купување е психичко нарушување

Меган му забранила на Хари да го види татко си?

Џорџе Давид прати потресна порака од болница

Кристина Денесовска

На Меган Маркл ѝ биле смешни часовите по кралски манири

Елена Даскалова

Натали Портман во фустан со имињата на жените-режисери кои не беа номинирани за Оскари

Елена Даскалова

Никол Кидман мета на осуди поради пластичните операции

Кристина Денесовска