Забава

Два нови филма за „Пиратите од Карибите“, фановите разочарани – го нема Џони Деп

По вестите дека Марго Роби ќе продуцира и глуми во нов проект со тематика на успешната франшиза „Пиратите од Карибите“, многу обожаватели на филмската сага бараат од „Дизни“ да ги врати Џони Деп и ликот на капетанот Џек Спероу.

Новиот филм со Роби нема да има директни врски со претходно најавеното петто продолжение на „Пиратите од Карибите“, кое ќе го води комплетно женско опкружување, што значи дека „Дизни“ планира два филма со слични теми.

Во секој случај, Деп не се спомнува во ниту еден од нив, најмногу заради контроверзиите што следеа по неговиот турбулентен развод од актерката Амбер Херд, која го обвини за физичко насилство за време на бракот.

Наскоро, скоро сите студиски студиа ја прекинаа соработката со актерот и покрај тоа што тврдењата против Деп се покажаа неточни, „Дизни“ сепак изгледа дека не сака да го ангажира во претстојните проекти.

Сепак, фановите на социјалните медиуми јасно ставија до знаење дека сакаат повторно да го видат капетанот Џек Спероу во кината и не веруваат дека секој следен филм на оваа тема би можел да биде успешен без Деп, што многумина го сметаат како главна причина зошто „Пиратите од Карибите“ е една од најуспешните филмски франшизи на сите времиња.

Поврзани вести

Продуцентот Стив Бинг се самоубил, скокајќи од 27 спрат на својот стан во Лос Анџелес

Познати личности кои се во сродство со кралицата Елизабета и Кејт Мидлтон

Џејмс Франко ги негираше обвинувањата за сексуално искористување на двете студентки

Кристина Денесовска

Сестра ѝ на Меган повторно удри по војвотката

user2

Гвен Стефани непрепознатлива на црвениот тепих

Речиси гола: Ново провокативно издание на Карлеуша кое го запали Инстаграм (видео)