Забава

Еминем, Снуп Дог, Др. Дре … еден куп ѕвезди во филмот „LA original“

Еминем и Снуп Дог се само некои од добро познатите музички имиња кои се појавуваат во новиот трејлер за претстојниот документарен филм на Netflix „LA original“.

Во режија на Естеван Ориол, емитувањето на филмот е закажано за 10 април и ја истражува културата и обележјата на движењата „чикано“ и уличните уметности што го зацементирале статусот на Мистер Картун и Естеван Ориол како легенди на хип-хоп „зад сцената“, пренесува „NME“.

Поврзани вести

Џибони откри интересна анегдота од животот на Оливер Драгојевиќ

Елена Даскалова

Меган Маркл во заглавена во лавиринтите на бирократијата, нема британско државјанство

Хороскопски знаци кои се обземени со божикен дух

Викенд хороскоп: Време е за значајни промени

Елена Даскалова

Поради коронавирусот, славни затвореници бараат помилувања

Марго Роби ги кани принцот Хари и Меган на вечера

Влатко Зорба