Забава

Хали Бери наполни 54 години: „Животот е се подобар и подобар“ (ФОТО)

Хали Бери, една од најубавите жени во Холивуд, вчера го прослави својот 54-ти роденден и во таа прилика објави фотографии на својот Инстаграм.

Имено, на фотографијата на која вози скејтборд, таа рече дека годините се само бројка за неа.

„54… Животот е се подобар и подобар“.

View this post on Instagram

54….life just gets better and better! 🌈✨

A post shared by Halle Berry (@halleberry) on

По објавувањето следеа бројни комплименти и поздрави за роденден, а меѓу нив беа и пораките од Рис Витерспун и Кери Вашингтон.

Патем, Хали веќе некое време промовира здрав живот и редовно вежбање на својот Инстаграм профил.

Веројатно, комбинацијата на правилна исхрана и физичка активност придонесе за нејзиниот младешки изглед среде петтата деценија од нејзиниот живот.

Поврзани вести

Кетрин Зета Џонс се прости од Кирк Даглас

Кетрин Зета Џонс со ќерката во модна кампања

Влатко Зорба

Ноле ја праша Јелена до кога смее да игра тенис, одговорот не го задоволи!

Влатко Зорба

Пожртвуваност, љубов и лажни вести во време на коронавирус

Хари и Меган ги разнежнија фановите со една фотографија

Влатко Зорба

Девојката која е ѕвезда на социјалните мрежи: Вози кола со кренати нозе, мажите лудуваат по неа (ВИДЕО)