Забава

Хенри Кавил сака да биде следниот Бонд

Среде многу шпекулации за тоа кој ќе биде следниот Џејмс Бонд по пензионирањето на Даниел Крег, има многу луѓе кои сакаат да ја играат улогата на познатиот таен агент 007.

Последното појавување на Крег беше во „Нема време за умирање“, кој ќе биде објавен на 11-ти ноември. Во потрага по соодветна замена, фановите се потпираат на нивните омилени актери, како Том Харди, Идрис Елба и други. Медиумите неодамна напишаа дека ова најверојатно ќе биде секси sвездата на „Веном“ Том Харди.

Сега, сепак, друг многу сакан актер ја посака престижната улога.

Името на Хенри Кавил се повеќе кружи низ устите на луѓето. Малку е познат факт дека тој се појави на аудиција за шансата да го игра Џејмс Бонд во „Казино Ројал“ против Крег. Кавил беше втор избор, иако тогаш имаше само 22 години и беше пополничок. Сега, 37 години и со одлична мускулатура, тој лесно може да биде најголемиот кандидат. Секако, доколку продуцентите сакаат тој да го игра Бонд.

„Ако Барбара (Барбара Броколи) и Мајк (копродуцент Мајкл Г. Вилсон) бидат заинтересирани за ова, јас апсолутно ќе ја искористам можноста“, рече Кавил во интервју за GQ.

Актерот од „Лигата на правдата“ и „Мажот од У.Н.К.Л.Е.“ призна дека „во оваа фаза сè е сè уште во воздухот“ кој ќе ја преземе улогата на Крег. Тој рече: „Ќе видиме што ќе се случи“ и потврди: „Да, би сакал да го играм Бонд, ќе биде многу, многу возбудливо“.

Ова не е првпат ѕвездата на Супермен да зборува за неговата желба да го игра Бонд во следниот дел од серијалот. Кон крајот на минатата година, во друго интервју за едно списание, тој призна дека можел подобро да се подготви за аудицијата.

Кавил потсетува дека еден од тестовите за кастинг требало да излезе од бањата со крпа завиткана околу половината, пресоздавајќи една од сцените со Шон Конери како Бонд.

„Се сеќавам дека режисерот Мартин Кембел велеше:„Изгледаш малку дебело, Хенри ’. „Тогаш не знаев дали да тренирам или да држам диета“, вели актерот, додавајќи: „И јас сум среќен што Мартин го рече тоа затоа што ми помогна да ги преземам работите во свои раце“.

Поврзани вести

Кајли Џенер ги почести фановите со топлес фотка за својот роденден (ФОТО)

Влатко Зорба

Дијаз: Ботоксот ме уништи, станав зависник

Влатко Зорба

Лиам Хемсворт брзо најде утеха

user2

Кејти Пери и Орландо Блум се откажаа од венчавката

Парови кои ги обожувавме во деведесетите

Овие хороскопски знаци излегуваат победници во секоја караница

user2