Забава

Инстаграм ја цензурираше Бела Хадид поради пост за Палестина

Една од најпознатите модели на денешницата, Бела Хадид, опасно се налути на Инстаграм. Иако таа често објавува фотографии на таа социјална мрежа, таа имала непријатно искуство што предизвикало јавно да ги преиспита нивните правила.

„Кој дел од мојата гордост со родното место на татко ми е насилна, навредлива, вознемирувачка или голотија“, праша познатата манекенка.

Имено, таа се пожали дека е цензурирана од Инстаграм затоа што во една од последните објави, посветена на нејзиниот татко Мохамед, ја спомна Палестина, која е негова татковина.

„Инстаграм ја отстрани мојата приказна во која ја напишав – татко ми и неговото родно место Палестина – со фотографија од неговиот американски пасош. Кој дел од гордоста со родното место на татко ми е насилна, насилна, вознемирувачка или голотија? Зошто е ова против правилата? Зар не треба да бидеме Палестинци на Инстаграм? За мене, тоа е злоупотреба. Вие не можете да ја избришете историјата со замолчување на луѓето. Тоа не функционира на тој начин“, заклучи таа револтирано.

Поврзани вести

Јелена Ѓоковиќ со трогателна исповед за животот на славните

Влатко Зорба

4 хороскопски знаци кои најтешко ја наоѓаат вистинската љубов

Елена Даскалова

Голем ЉУБОВЕН ХОРОСКОП за ноември 2019

user2

Рита Ора пристигна во Албанија да им помогне на настраданите

Предметите на Кит Флинт продадени за 347 илјади фунти

Ќерката на Том Круз и Никол Кидман ги продава своите износени предмети на интернет

Елена Даскалова