Забава

Jохансон е против строги диети: Сакам да останам во форма природно

Ѕвездата на „Црната вдовица“, Скарлет Јохансон смета дека притисокот да се биде слаб во Холивуд станал „многу пожесток“ последниве години.

35-годишната актерка верува дека ѕвездите се под поголем притисок од кога и да било да бидат „тенки и гламурозни“ цело време.

Таа за Кендис изјави: „Актерите секогаш биле под притисок да бидат слаби. Има една сцена во еден од моите омилени филмови, „Се за Ева“, во која Бет Дејвис шета низ просторијата, ужасно вознемирена од нешто, потоа зема чоколадо, го остава, го зема, остава, го зема повторно …, го остава повторно „, и конечно таа се предава и јаде, но после голема борба! Дури и тогаш, притисокот е таму. Но, сега е многу полошо“.

Sвездата „Одмаздниците“ откри дека се придржува кон „природна“ диета, велејќи дека сака да биде „слаба, но и здрава“.

„Немам коментар за тоа како другите луѓе избираат да си го живеат животот – но премногу е параноично за сопственото здравје да тргнам по патот на нарушувања во исхраната. Повеќе сакам да останам во форма природно “.

Поврзани вести

Шарлиз Терон објави ВИДЕО на кое ја бричи главата

Влатко Зорба

Северина не го враќа синот на својот татко, следува нова тужба?

Бен Афлек користел дејтинг апликација под лажно име

user2

Џемперот на Кобејн продаден за вртоглава цена

user2

Ким Кардашијан и Канје Вест пред развод?

Брук Шилдс: Потребна е смелост да го покажете своето тело на 55-годишна возраст (ФОТО)

Влатко Зорба