Забава

Како изгледа денес Ксена, принцезата воин – една клучна разлика

Актерката Луси Лоулeс е најпозната по улогата на Ксена, принцезата воин во истоимената хит серија, која се емитуваше од 1995 до 2001 година.

Луси тогаш имала 27 години, а заштитен знак ѝ била долгата црна коса.

Иако после таа серија таа се посветила на семејството, пеењето и хуманитарната работа, можевме да ја видиме во гостински улоги и во други познати серии како Agents of SHIELD, Spartacus, The Code, Ash vs Evil Dead и Parks and Recreation.

Луси денес има 52 години, а обожавателите тешко би можеле да ја препознаат, бидејќи долгата црна коса ја заменила со кратка плава. На Инстаграм ја следат 225.000 луѓе.

Поврзани вести

Најдобрите филмови за денот на вљубените

Кристина Денесовска

Мурал за Грета ќе осамне во Сан Франциско

Елена Даскалова

Хоакин Феникс стана татко за прв пат

Влатко Зорба

Најдобрите и најлошите земји за воспитување деца

Запознајте ја Рапунзел од Украина (ФОТО)

Елена Даскалова

Кралското семејство ги демантираше гласините за повлекувањето на кралицата