Забава

Карди Би го прослави роденденот на нејзината ќерка: Ти си Божја награда

Раперката Карди Би и нејзиниот сопруг, раперот Офсет, вчера го прославија вториот роденден на нивната ќерка Калчер Кијара. Таа се пофали на својот Инстаграм профил за големата забава што ја направија.

Родителите објавија фотографија на која нивната ќерка позира во розов фустан и многу трогателен опис до неа.

„Моето убаво бебе. КК, ти си Божја награда “, напиша раперот.

„Моето бебе полни 2 години. Јас сум толку емотивна. Ја сакам многу“, напиша Карди Би.

View this post on Instagram

Ok it’s time to turn up 🎀

A post shared by Cardi B (@iamcardib) on

Поврзани вести

Бред Пит ја реновираше куќата на својата шминкерка (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Синот на Лепа Брена прослави роденден во изолација

Клои Кардашијан со хипноза ја лечи анксиозноста

Елена Даскалова

Почина Тери Џонс, ѕвездата на „Монти Пајтон“

Елена Даскалова

Бон Џови со нов сингл го најави претстојниот албум (ВИДЕО)

Елена Даскалова

Хороскопски знаци кои не знаат да чуваат тајни

Елена Даскалова