Забава

Кејт Мидлтон повеќе не е омилена на дворот

Принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон се едни од најомилените парови во кралското семејство.

Кејт веќе долго време е убедливо на врвот на листата на која гласаат фановите на британското кралско семејство за тоа кој им е омилен. Сега некој друг се најде на тоа место.

Британците ја избраа кралицата Елизабета Втора за своја омилена.

Според статистичките податоци, 83 проценти од луѓето имале позитивно мислење за кралицата, потоа 80 проценти за принцот Вилијам, а трета е Кејт со 76 проценти од оние кои имаат добро мислење за неа.

На прашањето кој треба да ја наследи кралицата, принцот Вилијам доби најмногу гласови.

Поврзани вести

Цетински и должи 22 000 евра на државата!

Влатко Зорба

Бизарните животни навики на директорот на Твитер

Елена Даскалова

ДЕВИЦА: Годишен хороскоп за 2020 година

Елена Даскалова

Лејди Гага падна од сцена во публиката (ВИДЕО)

user2

Еден од најзгодните холивудски актери го смени имиџот: Сопругот на Софија Вергара е непрепознатлив! (ФОТО)

Берта Китинска

Били Ајлиш во „опуштено“ издание без шминка

Влатко Зорба