Забава

Кевин Харт ќе стане татко по четврти пат

Кевин Харт и неговата сопруга Енико Париш објавија дека го очекуваат своето второ дете. Американскиот актер веќе е татко на уште две деца од претходниот брак.

Семејството за Кевин Харт расте. Американскиот актер откри на својот профил на Инстаграм дека неговата сопруга Енико Париш во моментов е бремена со нивното второ дете.

„Шестчлено семејство. Благословен“, тој напиша до фотографија од заоблениот стомак на неговата сопруга. На нејзината страница, идната мајка додаде: „Бебе # 2. Со сето она што се случува, ги броиме нашите благослови и не би можеле да бидеме повеќе благодарни што наскоро ќе бидеме шестчлено семејство“, напиша 35-годишната Енико.

Американската ѕвезда има уште две деца, родени од претходниот брак со Тори Харт, со која се разведе во 2011 година по осум години брак – Хевен е роден во 2005 година и Хендрикс во 2007 година. Кевин се ожении за Енико во 2016 година по шестгодишна врска. Во 2017 година се роди малиот Кензо.

Овој среќен настан е во секој случај навремен за двојката, која минала низ тешки периоди во последните месеци. Во септември 2019 година, Кевин Харт беше сериозно повреден во сообраќајна несреќа. 40-годишниот актер беше подложен на операција на грбот.

Поврзани вести

Ќерката на Рејчел и Рос го прослави 18-тиот роденден (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Кендал Џенер полуде од љубомора поради бившото момче? (ФОТО)

Елена Даскалова

Анистон му посака добредојде на новиот член на семејството (ВИДЕО)

„Џокерот“ руши рекорди во заработката по само една недела прикажување

user2

Крис Еванс случајно објави фотографија од половиот орган и предизвика лавина коментари

Влатко Зорба

Карди Би му ја приреди најлудата роденденска забава на својот сопруг

Кристина Денесовска