Забава

Лејди Гага се откажала од алкохол

Лејди Гага „флертувала“ со идејата за целосна трезвеност додека го снимала нејзиниот последен албум. 34-годишната пејачка размислувала да се откаже од алкохолот и да се отрезни засекогаш, откако поминала „процес на лекување“ за да престане да пие додека работи на нејзиниот последен албум „Chromatica“. Се очекува албумот да се најде на пазарот на 29 мај.

Ѕвездата за „Контактмјузик“ вели: „Флертував со идејата за трезвеност. Сè уште не сум решена да го сторам тоа, но флертував со неа додека го правев новиот албум. Ова е нешто што се случи како резултат на обидот да се справам со болката што ја доживеав. Јас може секој ден да го исфрлам пеколот надвор од себе и да продолжам со пиење, или јас само може да бидам среќна што сум се уште жива и понатаму да се чувствуваат доволно добро. Јас сум целосно несовршена“.

Лејди Гага се присети дека веќе се изборила со друга порок – цигарите.

„Престанав да пушам. … Откажувањето е толку тешко. Тешко е, но знаете што? Ќе седев на мојот трем цел ден и ќе пушев нон-стоп. Кога завршивме со снимање, решив и едноставно застанав. Ова е најчудното нешто што можеше да ми се случи – музиката всушност ме излечи“, додава таа.

Поврзани вести

Блек Лајвли само неколку месеци по породувањето со совршена фигура

Кристина Денесовска

Карди Би и Офсет физички нападнале маж поради шампањ

За овие три знаци, 2020 ќе им биде најлошата година во животот

Неделен хороскоп: Близнаци, насочете ја енергијата кон нешто продуктивно

Елена Даскалова

Мишел Фајфер и во шестата деценија изгледа совршено

Хајли Бибер на духовит начин одговори на гласините за бременоста