Забава

Накова ги демантираше гласините дека е позитивна на коронавирус

Старлетата Александра Накова ги демантираше гласините дека е позитивна на коронавирус на својот Инстаграм профил.

„Сакам да ги демантирам информациите кои се појавија во јавноста за мене дека сум била позитивна на Ковид 19. Од моја страна целосно се испочитувани сите мерки од надлежните органи кои ги имаат наведено во актите кои се однесуваат на мене. За мене од нејасни причини во изминатиот период во јавноста се објавуваат дезинформации кои директно нанесуваат штета на мене и моето поблиско оопкружување, за тоа дека сум била позитивна на Ковид 19 и дека слободно сум се шетала и заразувала други личности“, напиша старлетата.

Поранешната манекенка беше уапсена неодамна во Гевгелија оти наместо да е во самоизолација таа отишла на базен.

Поврзани вести

Хороскопски знак кој е вечен оптимист

Елена Даскалова

Ванда Нара ги покажа своите форми покрај базенот (фото)

Влатко Зорба

Чорапи на Мајкл Џексон се продаваат за 97.500 долари

Елена Даскалова

Џенифер Лопез му прати порака на Доналд Трамп

Ќерката на Кејт Мос ја покорува модната сцена

Кристина Денесовска

Се шушка: Меган Маркл повторно бремена?

Елена Даскалова