Забава

Навикнавме да ја гледаме во женствени улоги, но некои може да доживеат траума поради ова

Холивудската актерка Ен Хатавеј ќе влезе во историјата на филмот како актерка со една од најстрашните трансформации, благодарение на улогата на вештерка во римејкот на The Witches од 1990 година.

Ен, која обожавателите се навикнати да ја гледаат во понежни и поженствени улоги, ги шокираше обожавателите споделувајќи со нив неколку сцени од новиот филм што ги остави без зборови.

„Што некогаш ти направила вештерка?“, напиша Ен заедно со видеото што го објави.

 

 

Филмот The Witches е базиран на романот на Роалд Дал од 1983 година, а станува збор за приказна за момче и неговата баба и нивната борба против вештерка која сака сите деца во еден хотел да ги претвори во глувци.

Заедно со Ен, во филмот играат одличните Октавија Спенсер, Стенли Тучи, Моргана Робинсон, Јахзир Бруно и Крис Рок а треба да започне со прикажување во САД на 22-ри октомври.

Поврзани вести

Сестрата на Мараја Кери ја тужи нивната мајка за сексуална злоупотреба

Влатко Зорба

По 27 години брак призна дека е геј, сопругата не планира да се разведе

Кристина Денесовска

Каков маж ѝ е потребен на секоја претставничка на хороскопот?

Елена Даскалова

Откриено зошто ги немаше Меган и Хари на семејната честитка на кралицата

Елена Даскалова

Рецепт за омилените божикни колачи на кралското семејство (ВИДЕО)

Елена Даскалова

Со голи раце зграпчи ајкула за да ја спаси (ВИДЕО)