Забава

Новак и Јелена Ѓоковиќ реагираат на предизвикот на Енди Мареј (ВИДЕО)

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ одговори на предизвикот на неговиот колега Енди Мареј.

Мари и неговата сопруга Ким го предизвикаа Новак да одигра 100 волеја со Јелена.

Иако скоро го „разнесеа“ предизвикот на почетокот, кога Новак смеејќи и рече на Јелена да се концентрира, двајцата ја завршија работата релативно лесно.

„Благодарам за забавата и номинацијата. Продолжети со предизвиците“, напиша Ѓоковиќ во видеото на Твитер.

Поврзани вести

Џејмс Камерон откри како ќе изгледа „Аватар 2“ (ФОТО)

Елена Даскалова

Меган и Хари не сакаат да се дружат со Кардашијанс

Кристина Денесовска

Ќерката на Мадона го украде вниманието на лондонската Модна недела

Кристина Денесовска

Џејсон Момоа и Лиза Бонет: љубовна приказна како од романите

user2

Актерката Еванџелин Лили одбива самоизолација: Подрага ми е слободата од животот

Божикниот хит, по 35 години, објавен во 4К резолуција

Кристина Денесовска