Забава

Новата девојка на Бред Пит „шета“ по нервите на Анџелина Џоли

Четиригодишната теленовела, наречена Анџелина Џоли и Бред Пит, неодамна доби епилог во форма на новата девојка на Бред, Никол Потуралски, која за само неколку дена стана главна тема на светските медиуми.

По гласините дека Пит планира да се смири со неговата поранешна сопруга, Џенифер Анистон, сега е сигурно дека неговата избраничка е сепак убавата Германка која доста потсетува на помладата верзија на Анџелина. Доста помлада, вели „Noizz“.

Веќе некое време се шпекулираше дека Анџелина е лута поради нивната романса, а Никол реши да и даде вистинска причина за нејзиниот гнев. Од нејзиниот последен пост на Инстаграм, според споменатите медиуми, до сите нас беше испратена јасна порака до неговата поранешна сопруга, која меѓу редови вели: „Среќните луѓе не мразат“.

Анџелина, пак, најде прилично добар начин да се одмазди. Имено, и покрај тоа, таа одлучи да земе поголем дел од имотот. Она што е навистина решителна е намерата францускиот замок Миравал, каде што се венчаа, да го стави под нејзина приватна сопственост. До пред само неколку недели немаше информации за поделбата, но револтирана од размената на нежност меѓу нејзиниот поранешен сопруг и 27-годишната манекенка, таа реши да ја „помати водата“.

Засега, пресекот на ситуацијата е следен: Анџелина е навистина лута, а Никол ужива во медиумското внимание и многу се забавува.

Поврзани вести

Сестра ѝ на Амал Клуни сакала да заработи на коронавирусот?

Хороскопски знаци кои остануваат заљубени во поранешните партнери

Се сврши поранешниот ракометар на Вардар

Кристина Денесовска

Ана Ивановиќ практикува јога во изолација

Влатко Зорба

Судот го отфрли барањето на Канје Вест за претседателската кандидатура

Влатко Зорба

„Чукни во дрво“ изведена во карантин (ВИДЕО)

Влатко Зорба