Забава

Опра Винфри одгледува авокадо и си носи со себе во хотели

Американска телевизиска презентерка и медиумски тајкун Опра Винфри одгледува свои авокадо дрвја и си носи насекаде со неа.

Причината за ова е што кога патува, таа забележува дека хотелите го продаваат авокадото премногу скапо.

Винфри (65), кога ја започна својата „Oprah’s 2020 Vision: Your Life on Focus Tour“, вели дека нема посебни барања за хотелите во кои престојува. Таа дури се обидува да избегне некои од нивните скапи услуги со тоа што носи сопствен авокадо.

Ѕвездата има само еден услов, а тоа е да има свежи портокали и банани во нејзината соба.

Винфри објасни дека не сака да си поставува новогодишни цели и ветувања: „Мојот збор за оваа година е цел. Бидејќи на Нова Година, гледав на слики во мојот телефон – направив многу работи, но многу малку од нив имаат каква било цел. Затоа, мојата порака е годинава да не правам ништо, кое нема цел“, советува Опра Винфри.

Поврзани вести

Не ја видел сопругата 7 дена заради пандемијата, а потоа нашол необичен начин да стигне до неа (ВИДЕО)

Кои се најголемите онлајн-зависници според хороскопот?

user2

Неделен хороскоп: Биковите уживаат во малите нешта

user2

Позната песната за Евровизија на Васил Гарванлиев

Кристина Денесовска

Том Холанд ја призна својата зависност од социјалните мрежи

Влатко Зорба

Роби Вилијамс најслушан во Велика Британија