Категорија : Забава

Забава

Пејџ ја продолжи серијата: Повторно како од мајка родена (ФОТО)

Влатко Зорба
Веќе шест дена по ред, Пејџ ВанЗант, ММА борачка и нејзиниот сопруг, објавуваат голи фотографии, што привлече големо внимание на јавноста. Најновата фотка собра 100.000...
Забава

Селена Гомез во посета на психијатриска установа

Влатко Зорба
Пејачката и актерка Селена Гомез изјави дека неодамна посетила психијатриска болница, каде и било дијагностицирано биполарно заболување. За Селена се шпекулираше дека се бори со...
Забава

Хали Бери на мета на критики откако објави снимка на нејзиниот син во штикли (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Актерката Хали Бери (53) ги налути обожавателите со снимка на нејзиниот син како шета во чизми со потпетици. Хали на Инстаграм објави видео од својот...
Забава

Елтон Џон со милион долари помага на организации кои работат со ХИВ позитивни

Влатко Зорба
Добро познатиот британски музичар Елтон Џон стартуваше фонд за итна помош од милион долари за да им помогне на организациите кои работат со лица со...
Забава

Роби Вилијамс се сомневал дека е заразен со коронавирус

Влатко Зорба
Пејачот Роби Вилијамс се сомнева дека можеби е заразен со коронавирус затоа што се чувствувал „уморен, летаргичен и со мала треска“ за време на доброволната...
Забава

Девојката, по која „лета“ секој спортист во светот (ФОТО)

Влатко Зорба
Австралиската манекенка – Теми Хембро се пофали дека секој спортист во светот и пишал барем еднаш. Иако е малку претерува, таа покажа како се забавува...
Забава

Како вереникот на Линдзи Вон ја одржува во форма (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Дури и надвор од Белиот караван, една од најголемите легенди во скијањето, Линдзи Вон, продолжува да ја одржува својата добра форма дома. Американката им покажа...
Забава

Излезе нецензурирана снимка од тепачката меѓу Ким и Кортни Кардашијан (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Излезе нецензурирана снимка од тепачката меѓу Ким и Кортни Кардашијан, по која постарата сестра реши да го напушти шоуто. Тензиите меѓу сестрите Кардашијан се зголемуваат...
Забава

Џорџина го шиша Роналдо (ВИДЕО)

Влатко Зорба
„Останете дома со стил“, порача Кристијано Роналдо. Легендарниот португалски фудбалер објави порака на Фејсбук со клип на кој е прикажана неговата девојка, Џорџина Родригез, преземајќи...