Категорија : Забава

Забава МАГАЗИН

Постои ли поврзаност меѓу филмовите за Џокерот и за Харли Квин?

user2
Излезе првиот трејлер за самостојниот филм за Харли Квин, девојката на Џокерот, па она што многумина се запрашаа е дали овој филм и оној на...
Забава МАГАЗИН

Војвотката од Сасекс конечно на средба со татко си, но на суд

user2
Веста дека Меган Маркл конечно после четири години ќе го види во живо својот татко наиде на возбуда и одобрување кај нејзините обожаватели. Причина за тоа...
Забава МАГАЗИН

Поради политичките препукувања, Сара Џесика Паркер забрани коментари за „Медена земја“

user2
Сара Џесика Паркер ја воодушеви македонската јавност со нејзината препорака за филмот „Медена земја“. Во описот на фотографијата на Инстаграм, таа напиша дека се работи...
Забава МАГАЗИН

Кејт и Пипа добија снаа: Се жени нивниот брат Џејмс (ФОТО)

user2
На 6 октомври помладиот брат на војвотката Кејт Мидлтон, Џејмс, објави дека неговата девојка Ализе ја прифатила неговата брачна понуда. На фотографијата објавена на Инстаграм...
Забава МАГАЗИН

Есента има позитивно влијание на човечкиот мозок

user2
Познато е дека човечкото тело ги регистрира сите промени на сезоните и секој човек различно реагира на нив. Сепак, неспорно е дека мозокот работи поефикасно...
Забава МАГАЗИН

Шпанските обожаватели на Тамара едногласно ја пееја „Proud“ (ВИДЕО)

user2
Песната „Proud“ го освои првото место од жирито на годинашната Евровизија, обезбедувајќи ни пласман на финалната табела на седмото место. Со ова, нашата Тамара си...
Забава МАГАЗИН

Неделен хороскоп: Биковите храбро одат кон остварување на целите

user2
Прочитајте дали во текот на оваа недела добро ќе ви оди во полето на љубовта, финансиите, здравјето, како и дали ќе има прилики за дружења...