Забава МАГАЗИН

Планетата на љубовта носи нови изненадувања: Откријте што ве чека до крајот на октомври!

Венера е планета на љубов и изобилство, и во следните 10 дена ни носи фантастични работи! Откријте што ве чека до крајот на октомври!

До крајот на октомври 2020 година, Венера формира поволни аспекти (триаголници) со Јупитер, Плутон и Сатурн. Бидејќи е знак на Девица, ова е исклучителна можност да се соопштат сите недоразбирања, да се подобрат односите и комуникацијата меѓу луѓето. За тоа придонесува и заминувањето на Венера од опозицијата со Нептун, така што нема повеќе измами, илузии, недоразбирања и недоразбирања и разочарувања.

Венера и Јупитер носат топли чувства, популарност, слава, богат социјален живот, удобност, среќа во љубовта. Во индиската астрологија и во традиционалната западна астрологија, поволниот аспект на Венера и Јупитер го означи запознавањето и / или почетокот на љубовна врска или брак (заедно со Венера и Сонцето).

Венера и Плутон во поволен аспект даваат можност да го изразат она што длабоко не мачи во врската на конструктивен начин, така без стрес и расправии. Плутон не дава површни разговори, туку длабоки, оди во сржта на работите и проблемите. Ако постоеја одредени нејаснотии (особено во последните денови заради спротивставување на Венера и Нептун) или кавги, сега тие можат да се решат во длабочина.

Плутон е исто така планета на трансформација, така што врската може да се промени, продлабочи и да се искачи на повисоко и поблиско ниво. Овој аспект носи и фатална љубов и привлечност, силно чувство на љубов, возбудлив сексуален живот.

Поврзани вести

Тирамису со рум, рецепт кој сите го сакаат

Георгина ја раскажува првата средба со Роналдо

Сестра ѝ на Меган повторно удри по војвотката

user2

Карди Би му ја приреди најлудата роденденска забава на својот сопруг

Кристина Денесовска

Бритни Спирс потрошила над милион долари на војната со нејзиниот татко

Влатко Зорба

Седата Салма Хајек – нокаут за жените со комплекси (ФОТО)

Влатко Зорба