Забава

Популарниот италијански плејбој и милионер стана татко

Популарниот италијански плејбој и милионер Џанлука Ваки (52) и неговата девојка Шерон Фонсека (25) за првпат станаа родители, а Шерон роди девојче кое доби необично име.

Имено, Џанлука ја објави среќната вест на социјалната мрежа Инстаграм, каде објави фотографија од сите тројца и напиша:

– Таа е со нас. Јас и Шерон сме среќни што можеме да објавиме дека утрово се роди нашата ќерка, Блу Ерусалим Ваки. Фала му на Бога што е здрава и ние едноставно веќе ја сакаме повеќе од нашите животи. Џанлука и Шерон – беше напишано во емотивната објава.

Објавата собра 3,2 милиони лајкови, како и низа коментари од неговите следбеници кои му честитаат на него и на неговата партнерка.

Поврзани вести

Жестока критики кон Ријана: Ги навредила муслиманите

Никола Поповски

Принцот Вилијам се пошегува на сметка на коронавирусот

Навикнавме да ја гледаме во женствени улоги, но некои може да доживеат траума поради ова

Stefanija Kuzmanovska

Овие два хороскопски знаци имаат најмногу среќа во животот

Работникот што го нападна Петар Стругар доби шестмесечен куќен притвор

Александар Петровски

Канје Вест: Исус е единствената суперѕвезда