Забава МАКЕДОНИЈА

ПОЗИТИВА НА ДЕНОТ: „Седи дома, да не фатиш корона“

Дека во карантин знае да биде и забавно, сведочи видеото кое се појави на социјалните мрежи, а на кое таткото и мајката со нивниот мал син, на доста инспиративен начин смислиле песничка за коронавирусот.

„Ти седи дома, да не фатиш корана, тој е опасен за нас, и само дома ти е спас“, пеат во еден глас Фамилија музичари:)))))))

ПОЗИТИВА НА ДЕНОТ: „Седи дома, да не фатиш корона“

Поврзани вести

Хоакин Феникс се штити од коронавирусот

Претставниците на еко-здруженијата со четири нови барања пред Советот за безбедност против аерозагадувањето

Maja_Serafimova

Филипче: Само ако лично се заложиме постепено ќе го вратиме животот во нормала

Берта Китинска

Брнс на „Македонија 2025“: Доследна примена на јасни закони се клучни за промовирање бизнис и промовирање на инвестиции (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Џафери: Најверојатно утре ќе дознаеме кој ќе биде новиот технички премиер

Viktor Jovanov

Пендаровски утре во официјална посета на Албанија

Христина Николовска