Забава

Прекрасната Летиција го прифати предизвикот на Роналдо (ВИДЕО)

Шампионката во возење велосипед, Летиција Патерностер (20) сега е последна во низата спортисти што го прифати предизвикот на Кристијано Роналдо, кој во соработка со спонзорот Најк, ја започна приказната за „што поголем број на стомачни за 45 секунди“.

Пандемијата на коронавирусот го одведе половина свет во домашна изолација, па затоа се препорачува секаков вид физичка активност. А Летиција инаку тренира секој ден.

Велосипедизмот одамна е заклучено од експертите дека е еден од најтешките, ако не и најинтензивните, спортови. Не е ни чудо што јуниорскиот светската и европска шампионка е во врвна форма, подготвена за што било, па и за предизвиците на Роналдо.

Летиција Патерностер ги праша своите обожаватели и следбеници, откако сама си го комплетираше предизвикот: „Колку стомачни можете да направите вие за 45 секунди?“

Поврзани вести

Џеси Џеј стави точка на медиумските гласини околу Ченинг Татум

Кристина Денесовска

Ултра-кратот минич, блескави чизми, приватен авион… Вака Џенифер Лопез заминува на одмор

Stefanija Kuzmanovska

Позната ММА борачка се фотографираше гола, Инстаграм го избриша нејзиниот пост

Влатко Зорба

Филип Плејн обвинет дека ја искористува смртта на Брајант за да ја продаде колекцијата

Кристина Денесовска

Здрави кекси со банана

Кристина Денесовска

Принцот Филип пуштен од болница

Кристина Денесовска