Забава

Роби Вилијамс се сомневал дека е заразен со коронавирус

Пејачот Роби Вилијамс се сомнева дека можеби е заразен со коронавирус затоа што се чувствувал „уморен, летаргичен и со мала треска“ за време на доброволната тринеделна изолација од семејството во Лос Анџелес.

46-годишниот пејач од Велика Британија ги помина последните три недели во стан изнајмен од AirBNB неколку блока од неговиот дом и семејството во Лос Анџелес.

Сопругата на Роби, Аида Филд и нивните три деца останаа дома додека ѕвездата се изолира.

Во специјалната порака до своите обожаватели, Вилијамс рече дека додека бил сам, тој бил во можност да се држи настрана од „црните дупки“ што го влечеле кон алкохол и дрога додека го одржувал умот зафатен со други мисли и занимации.

Вилијамс се изолирал откако се врати од Австралија и беше ставен во карантин. Тој не се тестирал за вирусот.

„Имав симптоми на вирусот, но тие исчезнаа многу брзо“, вели пејачот.

За време на неговата изолација, тој ќе дојдел во неговата куќа да ја види својата сопруга од далеку, стоејќи далеку од нивниот дом, и таа ќе излегла низ прозорецот, исто како Ромео и Јулија.

Поврзани вести

Никол воодушеви со нова фотографија од теретана

Елена Даскалова

Џеј Ло и Алекс Родригез не мируваат за време на изолацијата: Пронајдоа забавен начин за вежбање

Влатко Зорба

Мадона секогаш уникатна во модните комбинации

user2

Симпсонови го предвиделе коронавирусот уште во 1993 година

Принцот Ендрју ги избегна традициите на божикната миса

Кристина Денесовска

Хороскопските знаци и животната околина