Забава

Се снима продолжение на Dirty Dancing со Џенифер Греј

Џенифер Греј, партнерката на Патрик Свејзи во романтичната драма Dirty Dancing, ќе се појави во продолжение на класикот од 1987 година, објави денеска филмското студио.

Греј исто така ќе биде извршен продуцент на филмот, кој ќе го режира Џонатан Левин, изјави Џон Фелтхајмер, извршен директор на Lions Gate Entertainment Corp.

„Тоа ќе биде романтичен носталгичен филм каков што чекаа обожавателите“, додаде тој.

Компанијата не објави детали, вклучително и кога ќе биде премиерата.

Поврзани вести

Секс сцена на Кејт Винслет и 18 години помлада колешка за која зборува целиот свет

Никола Поповски

Снимена последната епизода од „Модерно семејство“

Елена Даскалова

Жените родени во овие три знаци се најдобри партнерки

Фотограф што работел со Маркл: Многу е несигурна и размазена

Најавен новиот албум на Кети Пери

Влатко Зорба

Кети Пери позираше без шминка