Забава

Северина одржува концерт во Сплит: Дојдете сите со маски

Пејачката Северина Којиќ ќе настапи на летната сцена на сплитскиот клуб „Ванила“ в сабота, а со оглед на состојбата со коронавирусот, таа ги замоли сите посетители да дојдат со маски и да се придржуваат кон сите пропишани мерки, објави Нова.рс.

„Се гледаме на концертот, носете маски“, рече пејачката како гостин на Радио Далмација.

Поврзани вести

Џеј Зи објасни зошто тој и Бијонсе седеле за време на химната

Пет знаци кои важат за најразмазени во хороскопот

Маск објави фотографија со неговиот најмлад син

Влатко Зорба

Џастин Тимберлејк првпат прозборе за скандалот со неверството

Елена Даскалова

Леонардо Ди Каприо : Грета е лидер на нашето време

Влатко Зорба

Братот на Ники Минаж осуден на 25 години затвор