Забава

Шехеразад и Сулејман слават единаесет години брак (ФОТО)

Брачната двојка Халит Ергенц и Бергизар Корел, кои ја освоија локалната публика со своите улоги во „1001 ноќ“, а после тоа и во Сулејман Величествениот, прославија единаесет години брак заедно со своите синови и блиски пријатели.

Популарната турска актерка ги искористи социјалните медиуми за да му честита на својот сопруг за годишнината, објавувајќи фотографија од нив заедно и цитирајќи ја неговата поезија.

Калид и Бергузар се за заљубиле пред 13 години, на сетот на серијата „Илјада и една ноќ“, а актерот ја напуштил тогашната бремена сопруга Гизем Сојсалди поради Бергузар.

Поврзани вести

Тајландскиот крал во самоизолација со харем на Алпите

Карлеуша направи онлајн спектакл (ВИДЕО)

За овие три знаци, 2020 ќе им биде најлошата година во животот

Елба: Пандемијата е одговор на планетата Земја на сите злодела што и ги прават луѓето

Влатко Зорба

Ријана: Оние кои користат апликации за да запознаат некого се храбри, но тоа не е за мене

Никола Поповски

Викторија Бекам објави фотографија во бикини и ги воодушеви фановите