Забава

Синот на Лепа Брена се повлекува од сцената

Синот на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ, Стефан Живојиновиќ, последниве години гради музичка кариера, но и покрај неговото достигнување, тој донесе одлука да се повлече од поп небото, соопштија српските медиуми.

– Решив да се повлечам од поп-сцената и од јавниот живот. Јас не би навлегувал во она што се случи во последните три месеци, но она што сакам да го кажам е дека мислам дека секој од нас можеше да научи убава лекција од сето ова. Затоа ја донесов одлуката и мислам дека е правилна. Некои други деловни амбиции почнуваат, нешто што би сакал да го правам, но ќе го споделам тоа подоцна во некој подоцнежен период – вели Живојиновиќ и посочува дека тој веќе нема да пее.

Стефан открива што го натерало да ја донесе одлуката.

– Не само една работа, беа вклучени неколку фактори. Ми требаше малку време да размислам за сето ова. Јас навистина мислам дека ова е дефинитивно. Имам убави спомени и каде и да настапивме дававме се од себе и она што е најважно за мене, секогаш се обидувавме да направиме да звучи убаво и да ја донесеме музиката на наш начин, да ја пренесеме нашата енергија. Значи, ако можам да кажам така, кариерата беше убава, кратка и слатка, вели Стефан.

Живојиновиќ, исто така, истакна дека тој апсолутно ја има поддршката од неговите родители за оваа одлука.

Поврзани вести

Секс скандал на Филипини: Политичар водел љубов со секретарката, додека колегите го гледале преку Зум (ВИДЕО)

Дали сте меѓу нив? Три хороскопски знаци кои го сакаат готвењето

user2

Сиа посвоила двајца тинејџери, еве како го поминуваат карантинот заедно!

Шарлиз Терон: Сите треба да бидеме феминистки

Влатко Зорба

Позната порно актерка се соблече гола пред свршеникот, неговата реакција е урнебесна (ВИДЕО)

Кому ќе му припадне овогодинешната Златна малина?

Кристина Денесовска