Забава

Славна убавица ја шокираше европската јавност со нејзината исповед за врска со најдобриот шпански фудбалер

Атрактивната Амор Ромеира, која стана позната со учеството во шпанскиот Голем брат, привлече големо внимание зборувајќи за нејзината врска со фудбалер.

Поранешната учесничка на реалното шоу деновиве е главна тема во шпанските медиуми затоа што откри дека „најголемата шпанска фудбалска sвезда е геј“. Нејзината изјава се однесува на еден од фудбалерите од првата лига таму, но таа не го наведе името на спортистот.

– Беше неверојатно со него. Тој ми зборуваше убави работи, се шегувавме, добро се бакнувавме, но … После тоа, ништо не се случи. Во еден момент го мразев, го блокирав на социјалните медиуми. Потоа повторно се сретнавме – рече Амор Ромеира.

Таа откри дека однесувањето на фудбалерот ја натерало да размислува за неговата сексуалност.

– Размислувам за неговиот вкус во сексот. Дали е геј? Дали е бисексуалец? Дали е бисексуалец „инспириран“ од хомосексуалци? Тој е геј за мене, но не можам да откријам кој е тој заради хомофобијата во фудбалот – рече Амор.

Таа додаде дека не сака да го каже неговото име бидејќи тоа не би било фер за спортистот, но откри дека тој е најдобриот играч во лигата …

View this post on Instagram

Voy caminando por la calle, y un hombre no sabe si soy mujer cisgénero, mujer transexual, mujer lesbiana, mujer bisexual… . En definitiva no sabe que soy mujer, me confunde con un JABALÍ y me viola. 🐗😱 . ¿Tengo que llamar a Seprona @guardiacivil062 ? PREGUNTO 🤔📲 . . . Es que el movimiento Feminazi "La Cuarta Ola" niega a las mujeres que NO TENGAN MATRIZ, a las TRANSEXUALES, su identidad como mujeres. Por lo tanto si las violan no será por ser mujeres, entiendo que será por ser Anfibios, Jabalís, Insectos… cualquier cosa menos MUJERES. 🦎🐗🕷 . . La verdad es que dan mucha pena, pero en fin. Gracias a dios no representais a las mujeres, que UNIDAS y DIVERSAS, somos MÁS FUERTES. 👭🏽💪🏽💞

A post shared by Amor Romeira (@amorromeira) on

Поврзани вести

Манекенка си ги тетовирала очите па ослепела

Кристина Денесовска

Синот на Бритни Спирс откри семејни тајни преку лајв-стрим

Ноември ќе биде романтичен месец за овие три хороскопски знаци

Влатко Зорба

Цеца и Јована Јоксимовиќ се разиграа на прославата на Бајрам кај Харис Џиновиќ

Кралицата Елизабета фотографирана веднаш по скандалот (ФОТО)

Елена Даскалова

Том Хенкс ја напушта болницата, сопругата засега, останува