Забава

Соседите на Роналдо откриле како е да се живее покрај него

Роналдо знаеше дека сака да стане најдобриот играч на светот и тој целосно се посвети на тоа. Неговиот живот е фокусиран само на фудбалот, а тој ретко сака да зборува за тоа што прави во слободно време.

Неговите соседи во Торино им откриле на италијанските медиуми дека Роналдо е исклучително тивок и повлечен човек и дека тој е тотална спротивност од она што се зборува за фудбалерите.

„Кај него ги нема тие забави, дружење со пријатели и соиграчи секој ден или возење диво низ населбата. Тој е неверојатно мирен човек, како и целото негово семејство“, рече Елизабет Борел, која живее веднаш до Роналдо.

„Често е надвор со децата и тие си играат, но воопшто не прават врева. Нè предупредуваа за фудбалерите и ни кажаа какви немири тие носат кога ќе се вселат, но тој е неверојатен. Сите сме изненадени од тоа колку тој се грижи за сè. Не го очекувавме тоа кога се всели во куќата до нашата“, додаде таа.

View this post on Instagram

Happy Sunday ❤️ #blessed

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Поврзани вести

Меган се жалела на пријатели за животот во кралското семејство, овој пат на удар Кејт Мидлтон!

Влатко Зорба

Деми Ловато: Не ја добивав помошта што ми требаше

Се шушка: Меган Маркл повторно бремена?

Елена Даскалова

Стивен Кинг поради лажните вести си замина од Фејсбук

Елена Даскалова

Астрологијата открива кога секој знак ги презема големите животни промени

user2

Том Круз гради ЛУКСУЗНА НАСЕЛБА за потребите на филм

Stefanija Kuzmanovska