Забава МАГАЗИН

Тамара: Ќе ја истетовирам химната, баш онаа строфа што ја заборавив!

Нашата позната пејачка  Тамара Тодевска  повторно проговори за  ненамерната грешка при изведбата на химната.

„Грешката беше ненамерна и уште повеќе ме боли кога некој не ми верува. Верувам дека тоа со тек на времето ќе избледи. Ќе ја истетовирам химната, баш онаа строфа што ја заборавив“, изјави  Тодевска во интервју за естрадниот магазин „Бекстејџ“ .

За потсетување Тамара  на 4 јули минатата годинаа на прием во Американската амбасада ја згреши македонската химна. Оваа  погрешна верзија ја има испеано и  на  фудбалскиот натпревар на македонската репрезентација со Белгија во Скопје во март 2013 година.

Поврзани вести

Православните христијани денеска го слават Митровден

Елена Даскалова

Принцот Хари имал афера со манекенка, откако се запознал со Меган Маркл

Влатко Зорба

Британска новинарка тврди дека принцот Хари, ветил, но никогаш не ѝ помогнал

Брена во костим за капење во шестата деценија од животот (ФОТО)

Влатко Зорба

Актерката го обвини поранешното момче за инцест и малтретирање

Хари и Меган, покрај Божик, нема да присуствуваат на неколку настани

Кристина Денесовска