Забава

Том Холанд ја призна својата зависност од социјалните мрежи

Британскиот актер Том Холанд, познат по улогата на Спајдермен, ја призна својата зависност од социјалните мрежи, пренесе „Е!“

Актерот тврди дека ја отстранил апликацијата Инстаграм од својот паметен телефон. Сепак, неговата сметка од 33 милиони следбеници е сè уште „активна“.

Холанд решил да се одмори од Инстаграм, бидејќи почнал да се „опседнува“ со апликацијата. Ова се манифестирало со фактот дека Том постојано бил заинтересиран за бројот на лајкови, мислења на претплатници и за животите на другите луѓе.

Актерот сфатил дека е фокусиран на животот на Инстаграм повеќе отколку на својот. Сега Том се обидува да се дистанцира од сето ова и ги насочил своите напори кон својата иднина. Актерот ќе поработел на самиот себе.

Том не се сомнева дека постигнувањето на животните цели носи вистинска среќа, а не виртуелна реалност.

Поврзани вести

Георгина откри како изгледа домот во кој живее со Роналдо

Кристина Денесовска

Флоријана е жешка спортска новинарка по која Италијанците лудуваат (ФОТО)

Принцези кои се најдобар пример за малите девојчиња

Знаци кои укажуваат дека живот со партнерот е грешна идеја

Кристина Денесовска

Бесните актерки ги напуштија доделувањата на Цезар наградите

Кристина Денесовска

Изгубивте желба за партнерот? Ова се можните причини за тоа

Елена Даскалова