Забава

Трансформираната Адел за прв пат официјално во јавноста (ВИДЕО)

Најдобрата британска вокалистка Адел се појави во улога на деби водител на култната шоу програма „Сабота навечер во живо“. Ова е прво официјално појавување на Адел во јавноста откако изгуби повеќе од педесет килограми и целосно се трансформираше.

Во елегантен вечерен фустан и со маска, Адел ја фасцинираше милионската публика со својата нова фигура.

Адел зборуваше за новиот албум во шоуто, изјавувајќи дека тој сè уште не е завршен, но се пошегува и на слабеењето, изјавувајќи дека поради пандемијата на коронавирус, морала да „остави половина од себе“.

„Срцето ми беше скршено многу пати. Првиот пат на 19 години, подоцна кога имав 21 година, а потоа на 25 години“, се пошегува Адел, споменувајќи ги имињата на нејзините хит албуми.

Пејачката коментираше и за политиката, правејќи шеги на сметка на актуелниот американски претседател Доналд Трамп и пружајќи отворена поддршка на демократскиот кандидат Џо Бајден.

Поврзани вести

Девојката на Роналдо го „запали“ Инстаграм со нови жешки фотографии од одморот на јахта (ФОТО)

Се продава луксузна вила на Шон Конери за 34 милиони долари

Влатко Зорба

Алиша Милано ги објави последиците врз неа од Ковид-19 (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Поради овие 5 гревови може да имате проблеми во врската

user2

Ова се најсензуалните жени во хороскопот

Елена Даскалова

Секси тетка: Анастасија Ражнатовиќ во бикини (ФОТО)