Забава

Цеца Ражнатовиќ на прославата блеска во бел костум (ФОТО)

Богдана и Вељко Ражнатовиќ денеска го добија синот Жељко, па семејствата Ражнатовиќ и Родиќ прославуваат на големо.

Фолк ѕвездата за оваа прилика избра бел комплет, во кој сета блескаше, додека не ги тргна насмевката и гордоста.

Да потсетиме, пораѓањето на Богдана беше извршено со царски рез и го изврши лекарот Миленко Пророчиќ, кој двапати ја породи мајката на Вељко, Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Малиот Жељко е роден со 3,3 килограми и 53 см.

Поврзани вести

Анистон со донација од 1 милион долари за борба против расизмот

Влатко Зорба

Лејди Гага ќе ја глуми “црната вдовица“ на Маурицио Гучи

Влатко Зорба

Златни глобуси: Модата на црвениот тепих

Бремената Ешли се разголе: Се обидувам да го сакам своето тело

user2

Ким Кардашијан и Канје Вест пред развод?

Расел Кроу – пожарникар од Австралија во чиј автомобил има „Златен глобус“ (ВИДЕО)

Влатко Зорба