Забава

Ума Турман има нов партнер: Судбоносна средба како на филм (ФОТО)

Холивудската актерка Ума Турман (50) заплови во врска со архитектот Питер Сабет (50), пренесуваат странските медиуми.

Двојката се запознала на интересен начин за време на летото на плажа во Хемптонс.

Имено, Петар го шетал своето куче и во еден момент посакал да се искапе во морето.

Бидејќи Ума била во непосредна близина, тој ја замолил да го причува неговото милениче неколку минути.

„Питер немаше појма дека разговара со познатата актерка, која се согласила“, откри извор близок на актерката, додавајќи:

„Тие се лудо вљубени и планираат да живеат заедно. Тие веќе ја бараат идеалната куќа за да се вселат”.

Поврзани вести

Без шминка, без фризура: Вака изгледа Џеј Ло кога ќе се разбуди (ФОТО)

Влатко Зорба

Синот на Аца Лукас ќе работи како таксист – „Моето дете не е Индијанец кое ќе се фали со името на татко му“

Никола Поповски

Се омажи ќерката на Стив Ирвин

Новиот спот на Лејди Гага снимен со мобилен телефон (ВИДЕО)

Елена Даскалова

Лејди Гага во провокативно издание (ФОТО)

Влатко Зорба

Крис Џенер на Сторми и подари огромна куќа за играње

Кристина Денесовска