Забава

Вељко и Богдана Ражњатовиќ го крстија нивниот син

Вељко Ражњатовиќ и неговата сопруга Богдан денес го крстиле нивниот син Вељко во Храмот Свети Сава.

Само најблиските присуствуваа на церемонијата, а Вељко на својот Инстаграм објави фотографија со Богдана, кумот Никола и малиот Жељко и напиша: „Денес, на големиот српски празник и денот на ослободување на српскиот народ, го крстивме нашиот наследник. Куме, среќа. Правете деца и воспитајте ги да бидат патриотси, Бог да ве благослови сите. Да живее српскиот народ“, порача Ражњатовиќ.

Патем, Богдана се породи на 3 јуни во приватна клиника во Белград, а момчето го доби името на таткото на Вељко – Жељко Ражњатовиќ Аркан.

Поврзани вести

Ќерката на Стивен Спилберг уапсена за домашно насилство

На Сталоне му е деформирано лицето од ботоксот

Ешли Грејам храбро ги покажа стриите по бременоста (ФОТО)

Елена Даскалова

Меган и Хари заминаа од Канада

Кортни Кардашијан му пружи уште една шанса на Јунес Бенџима

Кристина Денесовска

Сезоната на Риби ќе биде посебна за три хороскопски знаци

Кристина Денесовска