Категорија : Здравје и Храна

Здравје и Храна МАГАЗИН

Како да се изборите со есенската меланхолија?

user2
Кога започнува есента, почнува да се намалува и денот, па добиваме впечаток дека сме во мрачна фаза од годината. Некои луѓе дури и развиваат анксиозност...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Што се случува со вашето тело по попладневната дремка?

user2
Ако имате навика во попладневните часови малку да поспиете, не грижете се, во тоа нема ништо страшно. Впрочем, се работи за нешто многу позитивно за...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Поразителни бројки: Една од 10 жени има ендометриоза

user2
Ендометриозата е болест на женскиот репродуктивен систем која за прв пат е медицински опишана во средината на 19 век. Денеска, таа е трета најчеста гинеколошка...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Кои намирници смеете да ги јадете на празен стомак?

user2
Веќе знаеме дека појадокот е најважниот оброк во денот, кој ни ја дава целата потребна енергија за да можеме да функционираме. Но, многу е важно...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Моќен и магичен: Сите здравствени бенефити на босилекот

user2
Во текот на есента е особено важно да работиме на имунитетот и да го подготвиме организмот за сезоната на настинки која доаѓа со ладните месеци....
Здравје и Храна МАГАЗИН

За повеќе енергија јадете витамини и минерали

user2
Не внимавате што јадете? Подгответе се за жестока борба против уморот! Храната која ја јадеме содржи одредени витамини и минерали кои можат да влијаат на...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Почетнички рецепт: Направете шпагети со печурки

user2
Комбинацијата на тестенини и сос од печурки секогаш е добитна и речиси и да не можете да ја погрешите. Во продолжение прочитајте го најлесниот рецепт...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Најдобрите совети на Џеј Ло за фитнесот и исхраната

user2
Џенифер Лопез веќе наврши 50 години, но на нејзиниот изглед можат да завидуваат многу помлади девојки и жени. Нејзиниот начин на живот е здрав и...