МАГАЗИН

Жените со ваква боја на глас се посклони кон афери

Германски истражувачи заклучиле дека жените кои имаат длабок глас се повеќе склони кон изневерување.

Истражувањето предводено од психотерапевтот Филип Хадсон заклучува дека жена со длабок глас можат да го „предадат“ партнерот спиејќи со други луѓе.

Длабоките и рапави тонови на гласот се поврзани со поголемо ниво на тестостерон, што според научниците ја поттикнува сексуалната желба.

За да се утврди врската помеѓу гласот и изневерувањето, експертите вклучиле 931 лице во истражувањето, а секоја од нив имала задача да одговори дали го изневерува својат партнер. Потоа го анализирале нивниот глас.

Една жена која учествувала во истражувањето пријавила дури 31 партнер. Исто така, мажите кои имаат подлабок глас имале повеќе афери – еден учесник тврдел дека имал 180 љубовници.

„Жените со длабок глас обично се многу самоуверени и поподготвени да ризикуваат. А мажите можат да бидат привлечени од независни жени затоа што изгледаат привлечно и обично оставаат впечаток дека се стабилни, односно „со нозете на земја“ – изјави психотерапевтот Филип Хадсон.

 

 

Поврзани вести

Скоро 70 проценти од жените би се откажале од сексот ако така добијат идеално тело

Влатко Зорба

Амазон ги откупи правата за „Сенки над Балканот“

„OnlyFans“ – страница на која славните личности се соблекуваат голи

Влатко Зорба

Дали навистина Чолиќ испеал песна посветена на трагично починатата Милица?

user2

Џеј Ло напорно тренира, импресионира со „плочките“ на стомакот (ФОТО)

Хороскопски знаци кои е невозможно да ги заборавите