МАКЕДОНИЈА

251 граѓанин казнет за неносење маски

Полициските службеници во текот на изминатото деноноќие регистрирале 251 прекршок за неносење лична заштита на лице.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Поврзани вести

Ѓорчев: Благодарност што бев пратеник, желба за успех до новите пратеници

Втор грант од 178 илјади евра за Националниот парк „Галичица“

Влатко Зорба

Двајца полицајци и двајца мигранти повредени при координирана акција кај патарината Отовица-Велес

Никола Поповски

Постигнат договор со кофинансираните специјализанти

Влатко Зорба

Локвенец: Наменските кавги во коалиција се дел од минатото, со ДУИ преговараме за надминување на разликите

Александар Тодески

Испитани илјадници примероци, ниту еден не потврдил дека милениците шират Ковид-19