МАКЕДОНИЈА

Аеродром и Кисела Вода се доближуваат до Чаир со бројот на заболени лица од коронавирус

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 830 тестирања, а регистрирани се 75 нови случаи на ковид-19 од кои 32 се од Скопје.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)

• Чаир – 167

• Аеродром – 152

• Бутел – 87

• Гази Баба – 133

• Центар – 110

• Карпош – 112

• Сарај – 62

• Кисела Вода – 153

• Ѓорче Петров – 93

• Студеничани – 47

• Шуто Оризари – 112

• Арачиново – 26

• Илинден – 23

• Петровец – 16

• Чучер Сандево – 8

• Сопиште – 21

• Зелениково- 7

• Странец – 5

• Нераспределен- 8“, информираше Министерството за здравство.

Поврзани вести

Расправата за законот за ЈО денеска на седница

Stefanija Kuzmanovska

Туск за „Гардијан“: Голема грешка е француското „не“ за лидерите од Западен Балкан, особено за Скопје

Maja_Serafimova

Судењето за „Рекет“ закажано за 3 декември

Ивана Рамаданова

Филипче: Не е исклучена можноста заболените од Ковид – 19 да плаќаат партиципација за болничко лекување

Stefanija Kuzmanovska

Транспренси Интернешнл: 19 закони за вработување во државата преставуваат системски слабости за борба против непотизмот

Берта Китинска

ДКСК: Неосновани наводите во претставката за номинирањето на Дескоска во Венецијанската комисија

Stefanija Kuzmanovska